luw

i

Autor: archiwum redakcji

Gorzów: Rozmowy z ratownikami przełożone przez… ministra zdrowia

2021-09-13 14:27

Dziś (13.09) w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim miały odbyć się rozmowy z ratownikami medycznymi, którzy mieli poznać propozycję nowych stawek. Do spotkania jednak nie doszło. We wtorek minister zdrowia spotka się w Warszawie z ratownikami, którzy protestują w całej Polsce. Wojewoda postanowił nie wychodzić przed szereg i poczeka na ustalenia rzędowe.

Wojewoda lubuski nie spotkał się z ratownikami medycznymi, uprzedził go minister. ​Protestujący pracownicy gorzowskiego pogotowia mieli dzisiaj (13.09) poznać propozycję nowej stawki godzinowej. Planowane rozmowy z wojewodą lubuskim zostały odwołane. Powodem są plany ministra zdrowia, który na wtorek (14.09) zaprosił do siebie przedstawicieli ratowników medycznych. Wojewoda został poproszony o przełożenie swojego spotkania na inny termin. Ten zostanie ustalony po rozmowach w ministerstwie, kiedy będą znane ustalenia rządowe.

Przypomnijmy: 16 sierpnia 41 ratowników medycznych pracujących na kontraktach w gorzowskim pogotowiu złożyło wymówienia. Domagają się wyższych stawek godzinowych. Pracują do końca września, jeżeli do tego czasu strony nie dojdą do porozumienia od 1 października gorzowskie pogotowie może być sparaliżowane.

Dom z papieru - jak dobrze znasz serial?

Pytanie 1 z 13
Czyj głos w serialu Dom z papieru ma narrator?