Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Przed nami kolejny tydzień po bardzo ładnym weekendzie.

Gorzów: Remontów wciąż sporo, ale miasto przejezdne o poranku

2021-10-04 7:15

Pamiętajcie o zamkniętym fragmencie Teatralnej. Drogowcy pracują od Szpitalnej do Ogrodowej. Tamtędy nie przejedziecie, wybierajcie objazdy przez Sikorskiego i Warszawską. Poniedziałkowy poranek na drogach w Gorzowie w miarę spokojny.

Nie przejedziecie tam od jednej ani drugiej strony Teatralnej przez fragment jezdni, o którym wcześniej wspominałem. Trzeba objeżdżać, sporo aut w związku z tym zbiera się na Hejmanowskiej, tworzą się zatory. Docelowo przejazdu w tamtym miejscu nie będzie w ogóle po otwarciu nowego odcinka Spichrzowej, na który jeszcze poczekamy do przełomu grudnia i stycznia. Fragment między Zagłoby a Bazaltową na Żwirowej z tylko jednym pasem otwartym, należy o tym pamiętać. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym, choć czasami się psuje, bywało już czerwona światło dla obu kierunków jazdy. 

Smolasty jakiego nie znacie. Szczery wywiad w ESKA Live ujawnia tajemnice rapera

Trwają też prace na Kasprzaka. Wymieniają tam nawierzchnię, też jest wahadłówka sterowana przez kierującego ruchem. Bywają korki, także sugerowany jest objazd przez Koniawską. Gorąco w tamtym rejonie Gorzowa będzie, jak zaczną się prace na Trasie Nadwarciańskiej. Te mają rozpocząć się już w październiku.

Wciąż nieprzejezdne Okólna, Słoneczna i Długosza. Prace także dalej na Chrobrego i Mieszka I. To można potrwać nawet dłużej, jak zapowiadane do końca tego roku. Ważą się losy przetargu na Olimpijską i Sikorskiego na wysokości ZUSu, do tego tematu będziemy wracać.

Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Przy skrzyżowaniu Chrobrego z Wybickiego już jakiś czas temu lali asfalt.

Pogoda w Gorzowie i okolicach ładna, tak jak wczoraj zresztą. Synoptycy na poranek w naszym mieście zapowiadali niby opady, ale przynajmniej w centrum takie się nie przydarzyły. Trochę chmur na niebie się pojawi, ale słońce też kilka razy się przebije. Jesteśmy po w miarę ciepłej nocy, około 14 stopni odczuwalnych, a w ciągu dnia termometry w Gorzowie powinny pokazać nawet 19. Ciśnienie dzisiaj nieco poniżej normy, także polecam kawę. Po 18 może padać, także jeżeli wracacie wtedy z pracy, to zaopatrzcie się w parasol.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Włoska mafia z okolic Neapolu zwana jest: