gorzów śmieci zmiana 1

i

Autor: Fragles/ archiwum Gorzowianie segregują śmieci na 5 frakcji.

Przetarg na wywóz śmieci z Gorzowa i okolic- unieważniony!

2021-10-01 15:52

Według Krajowej Izby Odwoławczej w umowach ujęto za wysokie kary umowne dla nowych wykonawców. Postępowanie zostanie powtórzone. Co to oznacza dla mieszkańców? Będą kłopoty z odbiorem odpadów?

KIO zaleciło Związkowi Celowemu Gmin MG6, który zajmuje się odpadami w Gorzowie, unieważnienie postępowania. Oznacza to, że po poprawieniu błędów w przetargu, ogłoszony zostanie kolejny. W umowach zapisano dzienne kary w wysokości 30 tysięcy złotych oraz 5 tysięcy złotych za niewywiązanie są z obowiązków przez operatorów. Według izby są one nieadekwatne do przewinienia.

gorzów śmieci zmiana 2

i

Autor: archiwum redakcji Z wywozem odpadów na razie nie ma problemów.

W pierwszym podejściu zgłosiły się, przypomnijmy, trzy firmy- gorzowskie Inneko, wrocławski Komunalnik i konsorcjum Eneris. Zaproponowały wysokie stawki. W sumie na trzy sektory związek przeznaczył 126,5 miliona złotych, a oferty dotyczyły przedziału 130- 150 milinów złotych.

Aktualna umowa z wywoźnikami śmieci kończy się w lutym. MG6 szybciej przystąpiło do procedur, w związku z póltora roczną pandemią, która wchłonęła większość przeznaczonych środków.

Trwa remont torowisk w centrum Torunia. Tak wyglądają prace

Znani polscy inżynierowie. Czy znasz te nazwiska?

Pytanie 1 z 8
Stefan Władysław Bryła współpracował przy budowie wieżowców w USA, m.in. Woolworth Building w Nowym Jorku (wówczas najwyższego budynku na świecie). Był twórcą przepisów dotyczących:
Stefan Bryła