Gorzów: parkingi

i

Autor: SG

Gorzów: Mieszkańcy zapłacą więcej za parkowanie- zdecydowali radni

2021-06-23 18:49

Ceny za parkowanie wzrosną, ale mniej niż chciał prezydent. Radni zmniejszyli abonament na drugi samochód dla osób, które mieszkają w centrum, a także dla prowadzących tam działalność gospodarczą. Nowy cennik wejdzie na przełomie lipca-sierpnia.

Opłaty za parkowanie w górę. Radni trochę obniżyli cennik zaproponowany przez magistrat. W trakcie sesji do projektu uchwały wprowadzono poprawki wniesione przez Koalicję Obywatelską. Zakładają one zmniejszenie abonamentu na drugi samochód dla osób mieszkających w centrum z 3 tys. zł za rok do 1 tys. zł. Podobny abonament płacić będą przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie objętym strefą płatnego parkowania. "Za" zagłosowało 19 rajców, sześciu było przeciw.

Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Po podwyżce pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 3 złote pięćdziesiąt groszy - obecnie płacimy o złotówkę mniej. 15 minut kosztować będzie 1 zł, pół godziny – 2 zł, a abonament za pierwszy samochód dla mieszkańców centrum wyniesie 400 zł rocznie. Strefa zostanie powiększona i obejmować będzie 50 ulic. Nowe ceny prawdopodobnie będą wprowadzone na przełomie lipca i sierpnia. Do tematu będziemy wracać.