Klub już funkcjonuje i jest w nim dużo miejsca na chętnych.

i

Autor: Przemek Mazurek

Gorzów: Przy kawie i herbacie można porozmawiać o uzależnieniach

2020-02-19 16:27

W Gorzowie powstał nowy, nietypowy Klub Abstynenta "Odnowa". Klub działa jak mała kawiarnia i jest otwarty codziennie. Nieco swobodniejsza atmosfera niż na tradycyjnych mitingach ma ułatwić nawiązywanie kontaktów.

- Osoby, które tu przyjdą poczują się jak w domu. Mam nadzieję, że to sprawi, że ludzie z chęcią będą tutaj przychodzić - mówi Tomasz Manikowski, szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Klub otwarty jest na wszystkich chętnych. - Każdy może tutaj przyjść, porozmawiać, czy poprosić o pomoc. Rodziny osób uzależnionych również mogą otrzymać tutaj poradę - mówi Waldemar Kurczewski, prezes klubu. 

Klub Abstynenta "Odnowa" został w środę oficjalnie otwarty. Mieści się przy zbiegu dwóch gorzowskich ulic: Mieszka I i Jagiellończyka. Klub otwarty jest w godzinach od 17 do 21. Kawiarenka powstała ze środków własnych stowarzyszenia Klubu Abstynenta "Odnowa". Lokal w 2015 roku przekazał Urząd Miasta .

W Gorzowie działa jeszcze kilka innych miejsc, które pomagają wyjść z nałogu osobom uzależnionym takie jak np. Ośrodek Terapeutyczny "SZANSA" czy kluby abstynenta Nadzieja, 24 godziny.