Gorzów sąd

i

Autor: mazinio Są pierwsze wnioski o ukaranie osób, które złamały zasady kwarantanny.

Gorzów: Mateusz K. za gwałt i usiłowanie zabójstwa 9-latki może usłyszeć niższy wyrok

2020-02-19 16:14

18 marca w sądzie w Gorzowie ruszy proces 25-latka. Już wiadomo, w związku z opinią biegłych, że kara wobec oskarżonego może być niższa niż ta maksymalna, czyli dożywocie.

- Okoliczność, że w czasie popełnienia przestępstwa zdolność kierowania przez oskarżonego postępowaniem była w znacznym stopniu ograniczona może mieć wpływ na wymiar kary - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie. 

Mateusz K. do usiłowania zabójstwa się nie przyznaje, potwierdził dokonanie gwałtu. Sąd wyznaczył cztery terminy rozpraw. Na dwóch pierwszych 18 i 20 marca przesłuchani zostaną świadkowie. Z kolei 7 i 9 kwietnia wypowiedzą się biegli. 25-latek cały czas przebywa w areszcie. Grozi mu kara od 12 lat do dożywocia.

Przypomnijmy - do dramatu doszło 19 maja ubiegłego roku w bloku przy Małopolskiej w Gorzowie. Oskarżony opiekował się córką znajomej. Dziewczynkę znaleziono w wersalce- skrępowaną i zakneblowaną. Do mieszkania oprawcy policję wezwał jej brat, który szukał siostry, gdy ta nie wróciła do domu.