Gorzów: szkoła SP 1

i

Autor: SG Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzowie.

Gorzów: Przetarg na modernizacje SP nr 1 wreszcie rozstrzygnięty

2021-05-14 19:45

Remont najstarszej gorzowskiej szkoły kosztować będzie niespełna 9 mln złotych. To mniej niż zakładało miasto. Obiekt doczeka się gruntownej modernizacji.

Gorzowska firma wyremontuje "Jedynkę". W końcu uczniowie doczekają się lepszych warunków. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 przy Dąbrowskiego. Wygrała oferta opiewająca na 8 mln 839 tys. zł, którą złożyła firma BLR Sp. z o.o.

Ta oferta jest nieco niższa niż miasto zakładało, więc część wygospodarowanych pieniędzy będzie można przeznaczyć na inne cele w mieście. Ale najważniejsze że szkoła która wymagała naprawdę gruntownego remontu, tego remontu się doczeka. Uczniowie będą się uczyli w lepszych warunkach -mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Miasto miało zabezpieczone 11,5 mln złotych. Prace wykonywane będą na zabytkowym budynku głównym i części hali sportowej. Obiekty zabezpieczone zostaną przed wilgocią, wykonana będzie termomodernizacja. Pojawią się nowe okna. Zmodernizowana zostanie kotłownia, a także instalacja c.o. Oświetlenie szkoły zmieni się na energooszczędne LED-y. Na budynku pojawią się również budki dla ptaków. Remont powinien być wykonany do połowy listopada.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?