Gorzów: dobry wieczór gorzów

i

Autor: SG W organizację cyklu Dobry Wieczór Gorzów włączyły się wszystkie instytucje kultury.

Dobry Wieczór Gorzów, czyli cztery miesiące artystycznych atrakcji!

2021-05-14 16:59

5 czerwca rusza cykl Dobry Wieczór Gorzów. Przez 4 miesiące, w każdy weekend odbywać się będzie wiele koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Będzie jazz, rock, hiphop i elektronika. W Gorzowie zagrają gwiazdy polskiej estrady jak i lokalni twórcy.

Dobry Wieczór Gorzów na bogato z gwiazdami. Zaplanowano 160 wydarzeń, zaprezentuje się 800 artystów. ​Scena stanie jak rok temu na Starym Rynku. Tegoroczną nowością jest Wartownia. Na placu, gdzie zazwyczaj rozkładają się karuzele powstanie miasteczko z kontenerów. Odbywać się tam będą koncerty hiphopowe, muzyki elektronicznej i alternatywnej. Przez cztery miesiące w Gorzowie wystąpią tacy artyści jak: Raz Dwa Trzy, Kult, Nosowska, Tede, Monika Brodka i Mela Koteluk. Nie zabraknie gorzowian: Błażeja Króla, Piotra Bukartyka czy Adama Bałdycha.

- Gorzów przygotował chyba najbogatszą, najciekawszą ofertę kulturalną na najbliższe 4 miesiące spośród wszystkich miast w Polsce. Nie tylko wielkie gwiazdy. Co dla nas najistotniejsze scena na rynku będzie grał artystami lokalnymi, naszymi - Mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów: Dobry Wieczór Gorzów

i

Autor: SG Scena ponownie stanie na Sarym Rynku (fot. archiwum).

Koncerty także w amfiteatrze, teatr zaprasza do siebie na Scenę Letnią, a filharmonia na Pikniki Chopinowskie. Cykl weekendowych imprez rusza 5 czerwca i potrwa do 26 września. Wydarzenia będą promowane w mieście i województwie lubuskim. Koszt koncertowego cyklu to 500 tys. zł.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?