Są chętni na budowę Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie.

i

Autor: mz Trasa Siedmiu Wzgórz (fot. archiwum).

Gorzów: Przedświąteczny spacer po siedmiu wzgórzach

2021-12-15 17:21

Już w sobotę kolejna atrakcja w ramach Gorzów blisko świąt. Tym razem coś dla aktywnych, spacer Szlakiem Siedmiu Wzgórz.

Zanim zasiądziemy za świątecznym stołem dobrze pospacerować. Gorzowski PTTK zaprasza na wycieczkę Trasą siedmiu wzgórz.​ Odbędzie się ona w sobotę (18.12). Uczestnicy spotykają się na Starym Rynku przed godziną 10. Przechodzą na przystanek MZK przy katedrze i pojadą autobusem w okolice ul. Bazaltowej. Stamtąd ruszą na tereny popoligonowe. Co można tam teraz zobaczyć? O tym Zbigniew Rudziński, który tradycyjnie będzie przewodnikiem.

Teren, gdzie się odbyły pierwsze manewry wojsk pancernych jeszcze rzeszy hitlerowskiej jeszcze w wrześniu 1937 roku. Pokażę, gdzie się to odbyło, jaka się to odbyło. Dla tych, którzy będą chcieli zobaczyć pozostałości po umocnieniach, to też będzie chwila – mówi Z. Rudziński.

Później spacerowicze dotrą do tak zwanych Pogańskich Dębów, potem będzie Park Słowiański i na koniec legenda Jeziora błotnego. Spacer Szlakiem Siedmiu Wzgórz Gorzowskich organizowany jest w ramach kampanii Gorzów blisko świąt.

Co wiesz o Eurowizji Junior? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?