Gorzów: Targowa

i

Autor: SG Budynek przy ul. Targowej, przyszła siedziba GOT-u.

Gorzów: Prace rozbiórkowe w biurowcu przy ul. Targowej. Za rok przeniesie się tam GOT

2021-01-22 13:22

Rozpoczęła się modernizacja budynku przy ul. Targowej. Na razie trwają prace rozbiórkowe. Robotnicy demontują ściany, skuwają posadzki i zrywają instalacje. Ten etap potrwa kilka tygodni. Za rok do odnowionego obiektu wprowadzi się Gorzowski Ośrodek Technologiczny.

W biurowcu przy ul. Targowej trwa wielka demolka. Powstaje tam nowa siedziba Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Od 1 do 4 pietra trwają prace rozbiórkowe. Słychać pracę młotów udarowych. Przez okna wysypywany jest gruz. W ciągu kilku najbliższych tygodni budynek zostanie skuty do gołych murów.

Na podstawie projektów demontujemy, rozbieramy ściany murowane, działowe czy to ściany z gips kartonu. Skuwamy posadzki do gołych stropów. Demontujemy instalacje elektryczne, sanitarne po to, żeby później wszystko na nowo wbudować z nowym podziałem pomieszczeń - mówi Tomasz Mackiewicz, kierownik budowy.

Gorzów: Targowa

i

Autor: SG

Po pracach rozbiórkowych do obiektu wejdą instalatorzy. Zmieniona będzie również elewacja. Wybite zostaną nowe okna, zbudowana klatka z windą, a budynek od frontu pokryje aluminium i szkło. Do wyremontowanego budynku przeniesie się ze Stanowic część GOT-u. Powstanie tu także inkubator przedsiębiorczości.

Będziemy mieli dosyć sporo, bo prawie 3 tys. m kw powierzchni. Będą na niej biura dla takich nowych firm - Mówi Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko.

Koniec prac przewidziany jest na przełom stycznia i lutego 2022 roku. Koszt przedsięwzięcia to 11 mln zł.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: