gorzów warta bulwar

i

Autor: kb Stan Warty coraz niższy.

Gorzów: Poziom Warty wciąż spada, działo się na drogach

2022-03-11 7:40

Pościg, poważny wypadek, stłuczka. Było kilka mrożących krew w żyłach wydarzeń na drogach w naszym rejonie. To tylko z ostatniej doby. Z dobrych informacji: Warta coraz niżej, za niedługo będzie można się przespacerować dolnym poziomem bulwaru gorzowskiego.

Jeszcze dwa tygodnie temu informowałem, że Warta w Gorzowie przekroczyła stan ostrzegawczy. Wciąż większych powodów do paniki nie było. Można rzecz, że teraz nie ma ich jeszcze bardziej. Stan rzeki mocno opada, aktualnie się nieco powyżej 330 centymetrów. Odsłania się już nawet dolny deptak gorzowskiego bulwaru.

Więcej pracy miały ostatniej doby służby w naszym rejonie. Zaczęło się wczoraj wczesnym rankiem (10.03). Pościg polsko-niemieckiego patrolu granicznego skończył się w Słubicach. Kierowca uciekający osobówką skończył na wysepce. Był też poważny popołudniowy wypadek na S3 na wysokości Skwierzyny. Do tych wydarzeń wracać będziemy w ciągu dnia.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

W końcu przejezdna jest ulica Długosza. Długo czekali na to mieszkańcy, bo prace miały być zakończone w grudniu ubiegłego roku. To jednak, że nawierzchnia jest wylana, nie oznacza, że remont się skończył.

Jeszcze zostało wylanie drugiej warstwy i prace porządkowe, także trzeba liczyć się z utrudnieniami na dniach. Blisko końca remontu jest także na ulicy Słonecznej.

Drogowcy zaczęli wylewać asfalt na fragmencie nowej nitki ulicy Spichrzowej. Na ten moment najintensywniejsze prace trwają na fragmencie od Hejmanowskiej do dworca Gorzów Wschód. Momentami wiąże się to z utrudnieniami i ruchem wahadłowych na skrzyżowaniu Spichrzowej z Hejmanowskiej.

Informacją tygodnia wciąż jest jednak ta podana przez gorzowski magistrat. Władze miasta podjęły decyzję o zamrożeniu części inwestycji, w tym drogowych. Zastój ma potrwać do czerwca, powstanie dzięki temu rezerwa budżetowa, która pokryje dotychczas rozpoczęte prace. Więcej:

Słonecznie dzisiaj znowu w Gorzowie, na żadne opady też się nie zapowiada. Niech Was to jednak nie zmyli, wychodząc na dwór ubierzcie się porządnie. O poranku jeszcze delikatny przymrozek według gorzowskich termometrów. Odczuwalna przez wiatr jest jednak niższa.

Tak też będzie w ciągu dnia. Dzisiaj w Gorzowie będzie maksymalnie 5 stopni, cały czas jednak będziemy odczuwać  w okolicach zera. Niektórych może męczyć wysokie ciśnienie. Przez cały dzień barometry pokazywać będą powyżej 1030 hektopaskali.

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia. Vol. 2 - uzupełnij słowa i sprawdź się w kulinarnych powiedzonkach!

Pytanie 1 z 29
Być bardzo delikatnym wobec kogoś, to obchodzić się z nim jak z: