Hotel Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim

i

Autor: Przemysław Ciućka

Gorzów: Powiększyli hotel dla Ukraińców! 80 osób znajdzie dach nad głową

2022-11-28 15:06

Hotel Mieszko w Gorzowie Wielkopolski niemal od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę pomaga naszym wschodnim sąsiadom. Pewnego dnia Ukraińcy przybyli pod hotel i prosili o pomoc. Dostali ją, a później obiekt przebranżowiono.

Teraz Hotel Mieszko działa tylko i wyłącznie dla Ukrainy. Wcześniej miejsce mogło pomieścić 330 osób. Teraz zwiększono ilość miejsc do 410.

- Zima w Ukrainie tylko wygląda malowniczo. Niestety, dla milionów cywilów będzie bardzo ciężka, zwłaszcza w obliczu problemów z prądem i ogrzewaniem. W tej chwili sytuacja już jest trudna. T, jak ciężko będzie, zależy przede wszystkim od intensywności rosyjskich ostrzałów. Hotel Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim od pierwszego dnia wojny dał schronienie samotnym matkom z dziećmi, seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Na czas zimowy Zarząd Hotelu postanowił zwiększyć limit osób z 330 do 410 - napisali przedstawiciele hotelu w mediach społecznościowych.

Właściciele hotelu zapewniają, że będą nieść pomoc Ukraińcom tak długo, aż nie skończy się wojna. Ponadto będą pomagać tak długo, aż Ukraińcy sami nie staną na nogi i nie zaczną żyć od nowa na własną rękę.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?