Gorzów: ziph

i

Autor: SG Siedziba ZIPH.

Lubuskie firmy przygotowują się do odbudowy zniszczonej wojną Ukrainy

2022-07-11 15:37

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa zorganizowała spotkanie dla lokalnych przedsiębiorców, żeby porozmawiać o możliwościach współpracy z ukraińskimi firmami. Potrzeb jest ogrom, bo wojna rujnuje gospodarkę naszego wschodniego sąsiada.

Lubuskie firmy chcą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy. W Gorzowie odbyła się konferencja zorganizowana przez ZIPH. Przedsiębiorcy z naszego regionu obecnie wspierają Ukrainę zatrudniając uchodźców, czy też organizując zbiórki i transporty humanitarne. Środowisko gospodarcze myśli też o współpracy z ukraińskimi firmami po zakończeniu wojny. Gospodarka naszych wschodnich sąsiadów jest zniszczona, możliwości jest zatem bez liku.

Są takie obszary gdzie możemy się specjalizować. To kwestie żywnościowe, czy kwestie związane z budownictwem mieszkaniowym. Mamy ogromne zniszczenia mieszkań, budynków. Lubuskie firmy mają kilka poważnych firm kapitałowych, developerskich - mówi Jerzy Korolewicz, prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Konferencja, która odbyła się w Gorzowie ma pomóc lokalnym firmom w przygotowaniu się do współpracy z ukraińskim biznesem. Zniszczenia wojenne Ukrainy szacuje się obecnie na 600 mld dolarów. Ponad 50 procent przedsiębiorstw musiało zawiesić swoją działalność.

Quiz PRL. Kultowe Przedmioty

Pytanie 1 z 10
Mydło, które miało nazwę dobranocki: