Gorzów: Sikorskiego

i

Autor: SG Nowe rozwiązania rowerowe na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Chrobrego

Gorzów: Poradnik dla rowerzystów podpowie jak pokonać skrzyżowanie w centrum

2020-07-30 15:05

„Vademecum rowerzysty” przeprowadzi każdego „z rękę” przez skrzyżowanie w samym centrum Gorzowa. W tym miejscu zastosowano szereg rozwiązań takich jak: pasy rowerowe, śluzy dla rowerzystów czy korytarze rowerowe. Poradnik podpowiada jak prawidłowo i bezpiecznie z nich korzystać.

Jak bezpiecznie przejechać skrzyżowanie przy katedrze? Którędy może poruszać się rowerzysta? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w „Vademecum rowerzysty”. Poradnik został przygotowany przez Stowarzyszenie „Rowerowy Gorzów" i miejskiego oficera rowerowego. Dotyczy przebudowanego skrzyżowania ulic Sikorskiego i Chrobrego. Zastosowano tam szereg rozwiązań takich jak: pasy rowerowe, śluzy dla rowerzystów czy korytarze rowerowe.

One są tam nowe i jest ich sporo. Mogą być nieczytelne dla niektórych rowerzystów, jak również niektórych kierowców – mówi Krzysztof Kropiński, oficer rowerowy UM. - W związku z tym opracowaliśmy „Vademecum rowerzysty”, które dokładnie wskazuje i opisuje zastosowane tam rozwiązania oraz to w jaki sposób poruszać się po tym skrzyżowaniu.

Gorzów: Sikorskiego

i

Autor: SG Śluza rowerowa.

Poradnik pokazuje m.in. jak bezpiecznie dojechać z ul. Chrobrego na nowy deptak. „Vademecum Rowerzysty” przygotowano w dwóch wersjach: interaktywnej, która znajduje się na stronie rowerowygorzow.pl, a także w pdf.​

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?