Gorzów: Poranek

i

Autor: kb

Gorzów: Poniedziałek pod znakiem deszczu

2021-11-08 7:19

Deszcz, deszcz i jeszcze więcej deszczu. Jakby nie wystarczyło, że jest poniedziałek. Nieciekawa pogoda dzisiaj, ale trzeba to jakoś przetrwać, jutro już ma być znośnie. Uważajcie na drogach, może być ślisko.

Wymiana nawierzchni na Trasie Nadwarciańskiej miała potrwać do 6 listopada, z uwzględnieniem pogody. Tu leży pies pogrzebany, bo pogoda jest bez rewelacji od kilku dni. Deszczowo i chłodno, co niestety trochę te prace remontowe przedłuży. Jeszcze musimy trochę z tym wytrzymać. Potrafią się w związku z pracami korkować ulice, zwłaszcza te prowadzące do Trasy.

Zgodnie z przewidywaniami, teraz już oficjalnie: remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Słoneczna znów w remoncie. Od piątku nie można dojechać do ulicy Polarnej i Gwiaździstej. Objazdy wyznaczono ulicą Olimpijską. Trzeba uważać na znaki. Przypominam, że remontowany wcześniej odcinek od ul. Olimpijskiej do ul. Gwiaździstej został otwarty dla ruchu.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 05.11.2021

Z kolei na Kombatantów pracuje Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pogoda dzisiaj nie zachwyca. Będzie deszczowo, pokropi po 10, ale mocniej zacznie padać po 12 i niestety opady się utrzymają do godzin nocnych. Od rana 8 stopni, w ciągu dnia możecie się spodziewać maksymalnie 11. Teraz jeszcze ciśnienie nie zachwyca, jest niskie, ale spokojnie, rozkręci się. Popołudniu powinno być już w normie.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Prawdziwy inteligent musi zdobyć min. 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwszą wokalistką zespołu Varius Manx była...