Gorzów: Jacek Wójcicki

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Prezydent Jacek Wójcicki wycofał się z pomysłu na zamrożenie budżetu obywatelskiego na rok.

Gorzów: Pomysły mieszkańców będą realizowane. Budżet obywatelski pozostaje bez zmian

2022-06-03 12:41

Nie będzie zamrożenia na ponad rok, co proponował jeszcze w kwietniu prezydent Gorzowa. Ruszają procedury i realizacja zadań.

Gorzowski budżet obywatelski pozostaje jednak po staremu. Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wycofał się ze swojego pomysłu na za​mrożenie przedsięwzięcia na rok. Po pierwsze ta propozycja nie podobała się radnym, po drugie zmieniła się na lepsze sytuacja finansowa miasta.

Przede wszystkim wiemy o dodatkowych środkach jakie do budżetu wpłyną, jak choćby pieniądze w ramach Polskiego Ładu. To pierwsza decyzja, bo przed nami sporo decyzji dotyczących funduszy i tego jak będzie wyglądał miejski budżet – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: budżet obywatelski (fot. archiwum)

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Budżet Obywatelski w Gorzowie działa od 10 lat (fot. archiwum).

Decyzja prezydenta oznacza, że odmrożone zostały wszystkie działania związane z budżetem obywatelskim. Urzędnicy muszą teraz zweryfikować wnioski, które wpłynęły do budżetu 2023. Jest ich 140. Po wakacjach odbędą się spotkania w rejonach, a jesienią planowane jest głosowanie. Nowy harmonogram mieszkańcy poznają wkrótce. Miasto rozpocznie też realizację 18 obywatelskich zadań z budżetu 2022.

Polskie przysłowia. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 12
Biednemu zawsze...