Gorzów: teatr

i

Autor: SG Gorzowski teatr planuje najbliższą premierę w internecie.

Gorzów: Pomimo pandemii teatr przygotowuje dwie premiery

2020-11-20 20:20

Premiera teatralna w internecie? Pandemia COVID -19 zmusza instytucje kultury do coraz szerszego wchodzenia do sieci. Gorzowski teatr przygotowuje dwie premiery. Jedna zaplanowana na 5 grudnia odbędzie się w internecie. Widzowie zobaczą spektakl „Świecie nasz” oparty o twórczość Marka Grechuty.

Grechuta i Dickens w teatrze. Covid zamknął teatr, ale nie znaczy to, że nic się w nim nie dzieje. Trwają próby do dwóch przedstawień: „Opowieści wigilijnej” na podstawie Karola Dickensa i „Świecie nasz”, które składać będzie się z utworów Marka Grechuty. „Świecie nasz” reżyseruje Artur Barciś, który niedawno przechodził koronawirusa. Z tego względu na razie pracuje z gorzowskimi aktorami na odległość, ale wkrótce ma pojawić się w teatrze im. Juliusza Osterwy. Premiera zaplanowana jest na 5 grudnia. Pandemia nie pokrzyżuje tych planów, ponieważ spektakl zobaczymy... w internecie.

Bo nie mamy innej możliwości. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to zadziała. I czy to przełożenie, którego strasznie nam brakuje, czyli widz - aktor, gdzie każdy czerpie z każdego jakoś zadziała. To znaczy będziemy grali do pustych krzeseł. Jak to się przełoży nie umiem powiedzieć - mówi Jan Mierzyński aktor gorzowskiego teatru.

W przypadku „Opowieści wigilijnej” data premiery nie jest jeszcze znana.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?