Gorzów policja pies

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Policyjny pies dobrze wykonał swoją pracę.

Gorzów: Policyjny pies uratował życie 86-latka

2021-01-27 19:14

Mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek rano. Rodzina przez kilka godzin nie miała z nim kontaktu i powiadomiła o zaginięciu policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, do akcji wykorzystano policyjnego psa. Nos go nie zawiódł.

Mężczyzna miał pojechać do centrum Gorzowa, ale przez kilka godzin rodzina nie mogła się z nim skontaktować. Informację o zaginięciu 86-latka policja otrzymała w poniedziałkowe (26.01) popołudnie. Patrole znały rysopis, po rozmowie z rodzina wytypowano także kilka miejsc, w których rozpoczęto poszukiwania.

Poinformowano kierowców MZK, do akcji ruszyły patrole interwencyjne oraz policjanci ruchu drogowego i służb kryminalnych. Do akcji wkroczył także przewodnik z policyjnym psem.

Policjanci z psem sprawdzali miejsca zamieszkania zaginionego. Tu okazało się, że pies szybko podjął trop i zaczął prowadzić przewodnika.

Funkcjonariusze w pewnym momencie zauważyli na chodniku starszego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Okazało się, że jest to poszukiwany 86-latek. Mężczyźnie nic się nie stało, cały i zdrowy wrócił do domu.

ESKA XD #014