Gorzów magistrat

i

Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

Gorzów: Radni przyjęli uchwałę zwalniającą z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu

2021-01-27 17:29

W 2021 roku restauratorzy, właściciele pubów i hoteli nie będą musieli ponosić opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu. To forma pomocy dla tych branż, które mocno ucierpiały w wyniku lockdownu. Przedsiębiorcy zyskają od 1500 do 3000 zł, miasto straci 300 tys. zł.

Gorzowscy restauratorzy nie zapłacą za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku - zdecydowali radni podczas środowej sesji (27.01). To pomoc dla branży gastronomicznej i hotelarskiej, która dużo traci przez obostrzenia związane z pandemią. Przedsiębiorcy co kwartał muszą opłacać koncesje - w zależności od rodzaju sprzedawanego alkoholu to od 1500 zł do ponad 3000 tysięcy złotych rocznie. W tym roku nie będą musieli tego robić.

Przyjmujemy uchwałę, która zwalnia naszych przedsiębiorców branży gastronomicznej i hotelarskiej na czas tego roku, 12 miesięcy. A jak będzie wyglądała sytuacja z pandemią to tez będziemy na bieżąco reagować - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

To bardzo w porządku wobec przedsiębiorców. Już dwukrotnie byłem w urzędzie zapytać czy planują jakieś zmiany. To dobra wiadomość - komentuje Patryk Rudczuk, właściciel pubu.

Przyjęcie uchwały oznacza, że do budżetu miasta wpłynie około 300 tys. złotych mniej. Z tych pieniędzy miasto finansowało szkolenie dzieci i młodzieży w klubach sportowych. Jak miasto uzupełni lukę w budżecie? Do tematu będziemy wracać.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: