Gorzów: Urząd Miasta

i

Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

Gorzów: Podatek od nieruchomości pozostaje bez zmian. Radni nie zgodzili się na podwyżkę

2020-10-28 21:07

Prezydent Jacek Wójcicki chciał podwyżki podatków od nieruchomości. Radni powiedzieli – nie. Włodarz Gorzowa przekonywał, że nowe obciążenie nie będzie odczuwalne dla mieszkańców. Nie przekonało do rajców. Ich zdaniem pandemia to nie moment na zwiększanie podatków. Budżet miasta miał zyskać na tym 600 tys. zł.

Nie będzie wyższych podatków od nieruchomości. Prezydent Gorzowa chciał je podnieść o stopień inflacji. Podwyżki miały dotknąć firm jak i zwykłych mieszkańców. Dzięki temu do miejskiej kasy miało wpłynąć dodatkowe 600 tys. zł. Podczas środowej (28.10) sesji Rady Miasta Jacek Wójcicki argumentował, że przez pandemię miasto ma zwiększone wydatki. Wspomaga m.in. szpital i przedsiębiorców. Dlatego musi szukać dodatkowych dochodów. Środki z podwyżki podatków od nieruchomości miały trafić na pomoc lokalnemu biznesowi.

Większość radnych nie zgodziła się z prezydentem. Ich zdaniem zwiększanie obciążeń dla gorzowskich firm, w trakcie pandemii, mogłoby dla wielu skończyć się plajtą. Uchwała przepadła w głosowaniu. Za podniesieniem podatków było 9 radnych, 14 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?