pijany katedra

i

Autor: materiały Lubuska Policja 41-latek noc spędził w areszcie.

Gorzów: Pijany 41-latek był o włos od tragedii na rusztowaniu katedry

2020-03-12 10:40

Kolejna akcja policji i straży pożarnej. Mężczyzna został ujęty, po wytrzeźwieniu za swoje niebezpieczne zachowanie dostanie karę finansową lub stanie przed sądem.

W środowy późny wieczór (11.03) osobę spacerującą na szczycie rusztowania zauważył przechodzień. Zgłoszenie do służb trafiło około godz. 22.30. Faktycznie mężczyzna chodził po jednym z wyższych poziomów konstrukcji. Wystarczyłby mały błąd i mogłoby się to zakończyć tragedią. Tym bardziej, że 41-latek był pod działaniem alkoholu. Jak się później okazało miał 3 promile w organiźmie.

- Do osoby trudno było dotrzeć. Dlatego policja potrzebowała naszego wsparcia. Oświetlaliśmy katedrę, tradycyjnie użyliśmy drabiny. Po pół godzinie udało się mężczyznę ściągnąć – opowiada Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

To już czwarty przypadek nietrzeźwych gości na rusztowaniu gorzowskiej katedry. W tym roku taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi- 12 lutego zatrzymano 40-latka. Wcześniej odnotowano dwie interwencje- w listopadzie ubiegłego roku oraz w 2017 roku. Wszyscy zostali ukarani mandatami.