Na Górczynie znaleziono kolejne kiełbasy z żyletkami w środku.

i

Autor: Przemek Mazurek Na Górczynie znaleziono kolejne kiełbasy z żyletkami w środku.

​Kolejny pies zjadł mięso z żyletką na gorzowskim Górczynie

2020-03-11 19:40

Na policję w sobotę (07.10) zgłosiła się właścicielka jamnika, który poważnie ucierpiał po zjedzeniu kiełbasy nafaszerowanej ostrym przedmiotem. Stało się to niedaleko ulicy Witosa, na jednym z przydomowych trawników.

To już kolejny podobny przypadek na tym osiedlu. Sprawę od kilkunastu dni prowadzi gorzowska policja.  - Sprawę prowadzimy pod kątem znęcania się nad zwierzętami - powiedział Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. 

Mieszkańcy Górczyna coraz częściej piszą w mediach społecznościowych, że za wykładanie niebezpiecznych przekąsek odpowiadają osoby, które mszczą się za niesprzątanie po psach. Właściciele czworonogów zachowują też szczególną ostrożność podczas wyprowadzania na spacer swoich pupili:

- Psiaki trzeba mieć ciągle na oku - mówią gorzorzowianie:

Policja prosi mieszkańców o informację w przypadku znalezienia kolejnych niebezpiecznych przekąsek. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy; kawałki mięsa nafaszerowane ostrymi przedmiotami zaczęły się pojawiać od kilku tygodni głównie na trawnikach dwóch gorzowskich osiedli: Górczyna i Piasków. Ucierpiało kilka psów, sprawcy do tej pory nie udało się ustalić.