Gorzów: szkoła

i

Autor: SG W gorzowskich szkołach zaczęło się nauczanie zdalne (fot. archiwum).

Gorzów: Pierwszy dzień nauczania zdalnego w szkołach

2020-10-26 19:25

W gorzowskich szkołach ruszyło nauczanie zdalne. W podstawówkach dotyczy ono klas 4-8. Młodsi uczniowie przychodzą na lekcje normalnie. W SP nr 1 zdalne lekcje rozpoczęły się o godz. 8, wraz z pierwszym dzwonkiem. Chociaż zdalnie, zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

Przygotowywaliśmy się na to od sierpnia – mówi Iwona Buchmiet dyrektor szkoły podstawowej nr 1. Ruszyło nauczanie zdalne. W podstawówkach objęte są nim klasy 4-8. Młodsi uczniowie z klas 1-3 mają zajęcia w szkole. Lekcje zdalne odbywają się według dotychczasowego planu. Nauczyciel prowadzi je w gabinecie, a uczniowie siedzą w domach przed komputerami. Pierwszy dzień nowego systemu nauczania przeznaczony jest na sprawdzenie, czy wszystko działa zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Sprawdzamy czy uczniowie nie mają kłopotów ze sprzętem, czy nie mają kłopotów z logowaniem, jak działa internet w ich domach. Ale teraz lekcje odbywają się zgodnie z planem. Myślę, że teraz jesteśmy lepiej przygotowani, ale jak dobrze pokażą nam te pierwsze dni - mówi Iwona Buchmiet dyrektor SP 1 w Gorzowie.

Sprzętowo szkoła jest przygotowana. Jeszcze w piątek wypożyczano laptopy czterem rodzinom. Na tę chwile szkoły poinformowano, że nauczanie zdalne ma potrwać do 8 listopada. Czy faktycznie wtedy dzieci i młodzież wrócą do szkół, zależeć będzie od tego jak rozwijać będzie się pandemia.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?