Gorzów: szkoła mechanik

i

Autor: SG Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie.

Gorzów: "Mechanik" świętuje 75-lat. Jubileusz skromny przez koronawirusa

2020-10-22 15:21

Jak świętować jubileusz w dobie koronawirusa? Skromnie. Do tego jest zmuszony Zespół Szkół Mechanicznych. Szkoła w tym roku kończy 75 lat. Planowane uroczystości trzeba było odwołać, część obchodów przenieść do internetu.

Przez Covid nie będzie fety. Gorzowski "Mechanik" świętuje 75-lecie istnienia. W piątek (23.10) miały być obchodów jubileuszu jednej z najstarszych gorzowskich szkół. Miało być uroczyście z udziałem gości. Ze względu na pandemię wszystko zostało odwołane. Świętowanie trwa, ale skromniejsze, we własnym gronie. Na szkolnym korytarzu pojawiły się tablice przypominające osoby i wydarzenia z historii szkoły. Zorganizowano konkursy m.in. matematyczne związane z liczbą 75, literacki na wiersz, fraszkę czy opowiadanie o "Mechaniku".

Doradca zawodowy wymyślił konkurs 75 zawodów jakie w tym momencie wykonują absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych. Sam jestem ciekaw. Uruchomiliśmy pokłady młodzieży, nasza szkoła jest szkołą wielopokoleniową, to mogą być ciekawe wyniki jakie zbierzemy - mówi Piotr Kruk, dyrektor szkoły.

Gorzów: szkoła mechanik

i

Autor: SG W szkole stanęły tablice przypominające historię placówki.

Dyrektor Kruk zapowiada, że uroczystości odbędą się w innym terminie, kiedy będzie już bezpiecznie pod względem zdrowotnym. Powstał fanpage "75 lat Zespołu Szkół Mechanicznych", na którym można obejrzeć m.in. zdjęcia nadesłane przez absolwentów szkoły.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?