Kornelię Lesiewicz czeka krótki..ale zasłużony odpoczynek.

i

Autor: fot. pzla.pl Kornelię Lesiewicz czeka krótki..ale zasłużony odpoczynek.

Gorzów: Pierwsze tegoroczne złoto gorzowskiego supertalentu? [AUDIO]

2021-02-11 20:07

Złoty medal dla utalentowanej gorzowianki to... obowiązek. 17-letnia Kornelia Lesiewicz w najbliższy weekend wystartuje w mistrzostwach Polski juniorów w lekkiej atletyce. Reprezentantka AZS AWF powalczy w jednej konkurencji - biegu na 400 metrów.

Lesiewicz w biegu na 400 metrów jest zdecydowaną faworytką i każdy inny medal niż złoty uznany będzie za sporą niespodziankę. Te zawody - będą jednak dobrym przetarciem przed późniejszymi - ważniejszymi startami.

- Ten występ traktujemy treningowo - mówi Sebastian Papuga, trener klubowy zawodniczki:

Rewelacyjna 17-letnia gorzowianka nastawia się bardziej na przyszłotygodniowy start - w mistrzostwach Polski seniorów. Tam powalczy m.in. z gwiazdą polskich biegów - Justyną Święty-Ersetic:

Mówi trener Papuga:

Pierwszy eliminacyjny start Lesiewicz w MP juniorów już w najbliższą sobotę (13.02). Dzień później rozegrany zostanie finał. Zawody odbędą się w Toruniu.

17-latka na początku sezonu sygnalizuje bardzo wysoką formę. Przed tygodniem wystąpiła w pierwszych tegorocznych zawodach i wygrała bieg na 300 metrów w znakomitym stylu. Osiągnęła rewelacyjny czas 37 sekund i 33 setne. Ten wynik to nie tylko rekord Polski do lat 20, ale także najlepszy rezultat w Europie w sezonie halowym w tym roku. Szybciej od Lesiewicz w historii naszego kraju na 300 metrów w hali pokonała jedynie Anna Kiełbasińska, która w 2018 roku pobiegła 37.02.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16