Gorzów: muzeum

i

Autor: SG Na spotkanie ze Stefanią zaprasza muzeum i magistrat.

Gorzów: Piątek i sobota pod znakiem Stefanii, czyli naszej nosorożycy

2021-06-10 16:13

Najpierw wystawa, a później piknik przygotowany przez naukowców badających odkryty w Gorzowie szkielet nosorożca. Muzeum zaprasza do siebie w sobotę na ul. Warszawską. Młodsi i starsi przez chwilę będą mogli poczuć się paleozoolodzy. Do tego będzie przedstawienie teatralne i gadżety z nosorożcem.

Spotkaj się ze Stefanią. Gorzowskie muzeum zaprezentuje nosorożca, którego szkielet odnaleziono podczas budowy S3. W piątek (11.06) na Starym Rynku otwarta zostanie wystawa opisująca dzieje gorzowskiej Stefani. Początek o godz. 16.30. Natomiast w sobotę (12.06) na terenie willi przy ul. Warszawskiej piknik naukowy. Do Gorzowa przyjadą fachowcy z Wrocławia, Szczecina, Krakowa, Gdańska i prowadzić będą zajęcia i warsztaty dla małych i dużych miłośników paleobotaniki i paleozoologii.

To są takie zajęcia jak np. mały paleozoolog, czy zajęcia z wykorzystaniem mikroskopów, pod którymi obserwowane będą np. piaski świata, czy świat skał i minerałów – taki temat, albo życie w kropli wody - mówi Ewa Pawlak dyrektor muzeum w Gorzowie.

Piknik ruszy od godz. 10. Z kolei około 15.30 aktorzy gorzowskiego teatru zaprezentują przedstawienie "Noso-Rożek", którego bohaterką jest właśnie Stefania. Piknik potrwa do godz.17.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: