Gorzów: miejski rzecznik konsumentów

i

Autor: SG Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy ul. Łokietka 22.

Gorzów: Uwaga na „Zdrowe lubuskie”! To próba wyciągnięcia pieniędzy z naszych kieszeni

2021-06-09 17:17

Mechanizm zawsze jest podobny. Ktoś do nas dzwoni lub wysyła SMS-a z zaproszeniem na spotkanie. Tym razem pretekstem jest akcja promująca szczepienia. W dodatku można dostać pulsoksymetr za darmo. Organizatorom naprawdę chodzi o wciśniecie nam niepotrzebnych i bardzo drogich towarów.

Nieuczciwe firmy wykorzystują pandemię, żeby wyciągnąć nasze pieniądze. "Przyjdź na spotkanie w ramach programu "Zdrowe lubuskie" a otrzymasz pulsok​symetr za darmo"- takie zaproszenia trafiły do wielu gorzowian. Przestrzegamy przed uczestnictwem w takich spotkaniach. Zamiast promocji szczepień przeciwko COVID-19, chodzi o bezpośrednią sprzedaż.

- Firmy, które wysłały zaproszenia, są nam rzecznikom konsumentów dobrze znane - mówi Tomasz Gierczak. - Firmy zachęcały do udziału w ramach akcji „Polska dla hoteli”. Nazwy się zmieniają cel jest jeden: zachęcić mieszkańców Gorzowa, szczególnie osoby starsze, do przyjścia na spotkanie i zakupu towarów niskiej jakości w zawyżonych cenach.

Rzecznik o sprawie powiadomił ministerstwo zdrowia, NFZ, gorzowską policję i sanepid. Rozmawiał także z menadżerem hotelu, który po interwencji wycofał się z wynajmu sali na prezentację. Rzecznik Gierczak szacuje, że takie spotkanie może przynieść oszustom dochody rzędu 100 tysięcy złotych.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?