Gorzów dni gorzowa

i

Autor: wh Dni Gorzowa (fot. archiwum)

Gorzów: OSiR otrzymał 300 tys. zł na organizację imprez sportowych i rekreacyjnych

2020-12-22 16:20

W 2021 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzyma 300 tys. zł na organizację imprez dla mieszkańców. Jeżeli pandemia ustąpi gorzowianie będą mogli pobiec w Nadwarciańskiej Dysze, pograć w siatkówkę plażową, albo pobawić się na Koniec Lata Party. Jeżeli COVID-19 nie odpuści, pieniądze pójdą na remonty, podobnie jak to miało miejsce w tym roku.

300 tys. na imprezy, albo... remonty. Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał dotację na organizowanie wydarzeń sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Gorzowa. To m.in. Bieg Słowiański, Gorzowska Nadwarciańska Dycha, Grand Prix Siatkówki Plażowej, Koniec Lata Party, Dni Gorzowa czy Miejski Sylwester. Ile uda się zorganizować w 2021 roku, zależy od sytuacji związanej z koronawirusem. W tym roku większość została odwołana, więc pieniądze OSiR przeznaczył na remonty.

Wykonaliśmy 3 remonty dachów i jeszcze inne grube prace. Więc te pieniądze się nie marnują. Na przystani sportów wodnych, nowy obiekt, a cieknie wszystko. Na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w budynku dach przecieka, podobnie jest na innych obiektach - mówi Włodzimierz Rój dyrektor gorzowskiego OSiR-u.

Część pieniędzy pozwoliła załatać także dziury w budżecie wywołane przez pandemię. Jeżeli COVID-19 w przyszłym roku uda się opanować, to pierwszą imprezą, jakiej mogą się spodziewać mieszkańcy Gorzowa będzie Bieg Słowiański planowany na przełom kwietnia i maja.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: