gorzów szpital mobil fg

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Punkt "drive thru" w filharmonii w Gorzowie zostanie przeniesiony.

Tylko 22 zarażenia w Gorzowie i powiecie. Testu nie wykonacie przy Walczaka!

2020-12-21 22:58

Jeden z gorzowskich punktów poboru wymazów, najbardziej oblegany, został zamknięty. Taka decyzja dotarła do gorzowskiego szpitala, który poinformował o niej w poniedziałek (21.12). Po weekendzie spadła liczba zarażeń w Lubuskiem.

Na rządowej stronie podano, że w poniedziałek (21.12) w województwie lubuskim przybyło 168 nowych chorych: najwięcej 36 w Zielonej Górze, 33 w powiecie słubickim oraz 19 w powiecie sulęcińskim. To o wiele mniej niż w niedzielę (20.12)- 320 przypadków czy w sobotę (19.12)- 405. 

W Gorzowie liczby są niewielkie- tylko 10 zarażonych, a w powiecie gorzowskim 12. Na szpitalnych oddziałach zakaźnych przebywa 146 pacjentów. Na OIOM-ie leczonych jest 13 osób.  

gorzów szpital covid

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Przy ul. Walczaka nie można już zrobić wymazu.

Zmiany w szpitalnym kompleksie przy ul. Walczaka. Jak poinformowała Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy- zgodnie z decyzją lubuskiego NFZ od poniedziałku (21.12) zawieszona została działalność punktu poboru wymazów na COVID-19.

Nadal działają cztery inne miejsca, w tym dwa mobilne przy Czartoryskiego oraz na parkingu filharmonii przy 9 Muz. Dzieci mogą korzystać z punkt w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy Dekerta. Natomiast pacjenci komercyjni oraz na planowe zabiegi wykonają badanie w budynku dawnego centrum krwiodawstwa.

Pielęgniarka o świętach na oddziale covidowym