Gorzów: powiat

i

Autor: Stiopa/wikimedia.org Miejscowość Borek w powiecie gorzowskim.

Gorzów: Powstaje turystyczno-krajoznawcza encyklopedia powiatu gorzowskiego

2020-12-21 20:16

Jak wszystko dobrze pójdzie za 2 lata na półkę będzie można sobie postawić turystyczno-krajoznawczą encyklopedię powiatu gorzowskiego. Wydawnictwo przewidziano na 2 tomy, łączna objętość to 1200 stron.

Powiat będzie miał swoją encyklopedię. Wydawnictwo ma dotyczyć turystyki i krajoznawstwa powiatu gorzowskiego. Gromadzone są materiały źródłowe, na podstawie których opracowane będą kolejne hasła. Encyklopedia przewidywana jest na 1200 stron, ilustrowana będzie setkami zdjęć. Pracujący nad nią zespół na razie jest niewielki, ale stopniowo mają do niego dołączać kolejne osoby. Pomysłodawcy dali sobie 2 lata na przygotowanie encyklopedii do druku.

Nie chcę, żeby była przesadnie poważna. Dużo miejsca znajdzie się w niej na ciekawostki, mity, legendy, baśnie, dowcipy prawdziwe i zmyślone. Chodzi o to, żeby przy czytaniu także nieźle się bawić - mówi Zbigniew Rudziński, członek zespołu redakcyjnego.

Ze względu na objętość całość zostanie podzielona na dwa tomy. Wydawnictwo ma być sfinansowane z kilku źródeł. Pomysłodawcy pieniędzy będą szukać w Euroregionie Pro Europa Viadrina, starostwie, gminach i gorzowskim oddziale PTTK.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]