Muzeum Lubuskie ogród

i

Autor: Muzeum Lubuskie / Facebook.com

Gorzów: Ogród Muzeum Lubuskiego zamknięty dla odwiedzających. Silny wiatr w Lubuskiem! Jest ostrzeżenie IMGW

2023-11-23 12:15

Jak poinformowało Muzeum Lubuskie na swoim profilu w social mediach: w czwartek (23.11) muzealny ogród przy ulicy Warszawskiej jest nieczynny dla zwiedzających. Wszystko przez silny wiatr, który ma towarzyszyć gorzowianom przez cały dzień.

Muzeum Lubuskie to kompleks obiektów muzealnych, na który składa się Zespół Willowo-Ogrodowy przy ul. Warszawskiej, Spichlerz, zlokalizowany przy ul. Fabrycznej, a także Muzeum Grodu Santok i Zagroda Młyńska.

To właśnie w Zespole Willowo-Ogrodowym wprowadzono obecnie chwilowe zmiany.

Ogród muzeum przy Warszawskiej został zamknięty

W skład Zespołu Willowo-Ogrodowego wchodzi nie tylko budynki zawierające ekspozycje muzealne, w tym zabytki europejskiego rzemiosła artystycznego, numizmaty oraz wybrane dzieła dawnego malarstwa i rzeźby.

Kompleks muzealny to także niezwykle piękny ogród dendrologiczny o powierzchni ponad 3 ha, na którym rośnie ponad 120 gatunków drzew i krzewów. Znajduje się tu też zrekonstruowany, kamienny grobowiec megalityczny. To niewątpliwie miejsce warte odwiedzenia... ale nie dzisiaj!

W czwartek, 23. listopada ogród został zamknięty dla zwiedzających. Wszystko z uwagi na porywisty wiatr, który może powodować szkody, a w zetknięciu z dużą ilością drzew i krzewów może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego też władze muzeum podjęły decyzję o czasowym zamknięciu ogrodu.

Na szczęście zmiany wprowadzone zostały na jeden dzień, bo wiatr, zgodnie z zapowiedziami synoptyków, już w piątek ma nieco zelżeć.

Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dla całego województwa lubuskiego. Wiatr osiąga prędkość ok. 45 km/h, ale  w porywach będzie wiał nawet do 85 km/h. 

Taka sytuacja ma się utrzymać przez cały czwartek, a także w nocy z czwartku na piątek. 

Muzeum Grodu Santok

Sonda
Lubisz zwiedzać muzea?
To zobaczycie w Muzeum Historii Polski. Zwiedzamy największe muzeum w Polsce przed otwarciem