Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Drogowcy wrócili już na Kombatantów.

Gorzów: Od rana bez incydentów na drogach, pogoda mocno jesienna

2021-10-22 7:17

Nie będzie wiało aż tak jak wczoraj w Gorzowie na szczęście, co nie oznacza, że nie będzie wiało mocno. Według zapowiedzi synoptyków najgorzej z tym ma być między 12 a 19. Ruch spory, ale bez incydentów na ten moment w Gorzowie.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Jak dowiedziałem się w gorzowskim magistracie, cała szerokość jezdni ma być udostępniona na Wszystkich Świętych. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną, a wykonawca kończy inwestycję na Okólnej. Na dniach będzie wylana tam nawierzchnia.

Wczoraj zaczął się również remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac będzie zakaz parkowania po lewej stronie. Na Trasę Nadwarciańską drogowcy wejdą z kolei w przyszłą środę, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Prace nie będą prowadzone równolegle z Kasprzaka więc może ten tydzień bądź dwa, bo tyle ma potrwać inwestycja przy dobrej pogodzie, jakoś przetrwamy.

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, wszystko może zmienić się na dniach, ale będzie Was o tym na bieżąco informować. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

Pogoda dzisiaj mocno jesienna w Gorzowie. Mimo dosyć ładnego wschodu słońca, przez resztę dnia ilość słońca zachwycać nie będzie. Od rana w okolicach 7 stopni, chociaż odczuwalnie mniej, w ciągu dnia dobije do maksymalnie 10. Będzie wiało mocno, chociaż nie aż tak mocno, jak wczoraj. Sam poranek pod tym względem dosyć spokojny. Ciśnienie nieco wyższe niż w czwartek, ale wciąż niskie, także od rana zalecana kawa. No i jesienny deszcz będzie padał praktycznie przez całe popołudnie, także zaopatrzcie się w jakiś parasol.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie zwyczaje i tradycje? Mniej niż 7 punktów to wstyd

Pytanie 1 z 10
Co symbolizował zapalany ogień przy drogach podczas Dziadów?