Gorzów: szkoła SP 1

i

Autor: SG Rodzice czekają na swoje dzieci przed SP 1 (fot. archiwum).

Gorzów: Od poniedziałku dzieci z klas 1-3 uczyć będą się w systemie hybrydowym

2021-03-12 12:15

Czwartkowa decyzja rządu o włączeniu województwa lubuskiego do czarnej strefy mocno komplikuje pracę szkół podstawowych i rodziców dzieci z klas 1-3. Od poniedziałku maluchy uczyć będą się w systemie hybrydowym. A to oznacza, że połowa z nich musi zostać w domach.

Od poniedziałku szkoły podstawowe w Gorzowie przechodzą na hybrydowy tryb nauczania. Chodzi o klasy 1-3. To mocno komplikuje sytuację szkół, które muszą na nowo zorganizować swoją działalność. To także problem dla rodziców. Połowa dzieci musi zostać w domach na nauce zdalnej.

Logistycznie jest coraz trudniej. Przedtem było łatwiej. Teraz będziemy się starali jakoś sensownie to zorganizować, żeby jakiś ład był. Takie chodzenie na przemian: poniedziałek, środa, piątek, u małych dzieci nie jest to wskazane - Mówi Iwona Buchmiet, dyrektor SP nr 1 w Gorzowie.

Rodzice powinni poznać nowy plan lekcji w piątek (12.03). Nie wiadomo jeszcze co z próbnym egzaminem ósmoklasistów, który był zaplanowany w jedynce na przyszły tydzień. Dyrektor chciałaby, żeby odbył się zgodnie z planem. Szkoła czeka na rozporządzenie ministra i wskazówki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Województwo lubuskie od poniedziałku (15.03) znajdzie się w strefie czarnej. Oznacza to zamknięcie hoteli, instytucji kultury, obiektów sportowych, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona. Obostrzenia mają obowiązywać do 28 marca.​

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: