Klomby zostały obsadzone polnymi kwiatami. Na tabliczkach napis: Nie niszcz! Tutaj rosną kwiaty!

i

Autor: TomaszRybak/Stowarszyszenie na Rzecz Estetyki Klomby zostały obsadzone polnymi kwiatami. Na tabliczkach napis: Nie niszcz! Tutaj rosną kwiaty!

Gorzów: Oczyszczają budynki z bohomazów, teraz wzięli się za zieleń. Ma być estetycznie

2020-11-27 14:32

Oczyszczają budynki z bohomazów, teraz wzięli się za zieleń. W Gorzowie członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki biorą sprawy w swoje ręce. Grupa społeczników własnymi siłami poprawia wizerunek miasta.

Wyczyścili już kilka kamienic ze szpecących napisów, zmazywali bazgroły z wiat przystankowych, a teraz zajęli się miejską zieleń. Przy drzewnych klombach na 30 stycznia, między Chrobrego a Dąbrowskiego nasadzili polne kwiaty.

-Przechodziłem tamtędy latem, te klomby wydały mi się takie "nieszczęśliwe" i ponure. Stąd nasza spontaniczna akcja w tym miejscu a do tego oczyszczanie elewacji i infrastruktury z graffiti. W sumie nie z graffiti tylko z bohomazów bo graffiti to sztuka-mówi Tomasz Rybak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Estetyki.

Szpecące napisy zniknęły także ze skrzynek elektrycznych czy parkomatów

i

Autor: TomaszRybak/Stowarszyszenie na Rzecz Estetyki Szpecące napisy zniknęły także ze skrzynek elektrycznych czy parkomatów

Kwiaty zostały zakupione przez społeczników, nasadzone zgodnie z instrukcją, wiosną powinny cieszyć nasze oko. Ewa, Tymek, Rafał i Tomek planują kolejne akcje. Chcą stworzyć tzw. zielone ściany wzdłuż ulicy Sikorskiego. Do tematu wkrótce będziemy wracać.

Street art w Bydgoszczy - coraz więcej murali zdobi miasto

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?