W Szkole Podstawowej numer 20 znów pojawiły się dzieci.

i

Autor: Przemek Mazurek W Szkole Podstawowej numer 20 znów pojawiły się dzieci.

Gorzów: Najmłodsi uczniowie wrócili do szkolnych ław [AUDIO]

2021-01-18 14:18

- Dobrze jest wrócić do szkoły i zobaczyć kolegów i koleżanki - mówią najmłodsi uczniowie z Gorzowa. W poniedziałek (18.01) dzieci z całej Polski z klas od pierwszej do trzeciej wróciły do tradycyjnego nauczania. W Gorzowie do szkolnych ław wróciło łącznie ponad 3 tysiące dzieci. Pierwszego dnia frekwencja była wysoka.

W Gorzowie powrót dzieci odbył się bez żadnych przeszkód i punktualnie o godzinie ósmej po ponad dwóch miesiącach przerwy wybrzmiał pierwszy dzwonek. Z tego powodu - zdecydowana większość uczniów nie kryła swojego zadowolenia. 

- Cieszę się, że wróciłam do szkoły - mówi Marysia, uczennica trzeciej klasy Szkoły Podstawowej numer 20 w Gorzowie:

Gorzowskie szkoły od dłuższego czasu przygotowywały się na powrót uczniów. Nauczyciele przeszli przed tygodniem szczepienia przeciwko COVID-19, a dyrektorzy szkół zadbali o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

- Poczyniliśmy pewne prace - mówi Jerzy Koziura, dyrektor SP20:

Szkoły od początku listopada były zamknięte na wszystkich uczniów ze względu na nagły wzrost zakażeń na COVID-19. Na razie nie wiadomo, kiedy starsze dzieci wrócą do tradycyjnego, stacjonarnego nauczania. Dla nich lekcje odbywają się cały czas zdalnie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Andrzej Stękała po konkursie indywidualnym w Zakopanem