MODA

Gorzów na ubraniach Natalii Ślizowskiej podbija Nowy Jork! Wyjątkowa sesja projektantki

2024-01-08 14:03

Takiej kolekcji Ameryka jeszcze nie widziała! Wyjątkowe ubrania przedstawiające elementy gorzowskiej architektury pojawiły się na ulicach Nowego Jorku. To właśnie tam projektantka Natalia Ślizowska postanowiła przeprowadzić sesję zdjęciową. Jak sama przyznaje: ludzie byli zachwyceni!

Natalia Ślizowska to pochodząca z Gorzowa Wielkopolskiego projektankta, której ubrania eksponowane są na całym świecie! Ostatnio głośnym echem odbił się pokaz jej kolekcji na renomowanej wystawie EXPO w Dubaju, a teraz gorzowianka udała się do Nowego Jorku, by tam promować swoje najnowsze projekty, czyli ubrania, na których zawarła elementy architektoniczne ważnych i znanych obiektów w Gorzowie.

"Postcards from Gorzów" - wyjątkowa, gorzowska kolekcja Natalii Ślizowskiej

Natalia Ślizowska jest coraz bardziej rozpoznawaną postacią na światowym rynku mody. Mimo tego nie ukrywa, że jej serce zawsze należało do Gorzowa co udowodniła już wielokrotnie promując miasto na różnego rodzaju wydarzeniach.

Tym razem promocja ta stała się jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ Gorzów znalazł się na ubraniach z najnowszej kolekcji "Postcards from Gorzów".

Okazałe, piękne suknie zdobione są motywami Spichlerza, dominanty, budynkami znajdującymi się w centrum Gorzowa czy widokiem na rzekę. Skąd wziął się pomysł na taką kolekcję?

- Inny artysta, czyli Tomek Szulżycki, który zajmuje się filmem i zdjęciami, pewnej niedzieli zadzwonił do mnie. Powiedział, że chciałby zrobić film modowy, takie jakie robi Dior, ale z miejscami w Gorzowie. Mówię, kurczę, skoro mamy robić film, to zróbmy jakąś naprawdę petardę. I powiedziałam: przejdź się po Gorzowie, zrób jakieś spontaniczne zdjęcia, pocztówki, a ja naniosę je na ubiory - przyznała Natalia Ślizowska.

Kolekcja została zaprezentowana mieszkańcom jeszcze pod koniec lipca, w trakcie specjalnie zorganizowanego pokazu, który odbył się na ulicy Chrobrego.

Natalia Ślizowska promuje Gorzów w Nowym Jorku

Projektantka postanowiła przeprowadzić sesje zdjęciowej gorzowskiej kolekcji na ulicach największego amerykańskiego miasta, czyli Nowego Jorku. Jak sama przyznaje: ubrania spodobały się mieszkańcom!

Jednak sesja zdjęciowa "Postcard from Gorzów" to tylko jeden z elementów podróży do Nowego Jorku. Na pokazie Natalia Ślizowska zaprezentowała też m.in. kolekcję inspirowaną Marią Skłodowską-Curie.

Oprócz tego Natalia Ślizowska spotyka się ze znanymi osobistościami, nawiązuje kontakty i już teraz przyznaje, ze otwierają się przed nią nowe, jeszcze większe możliwości!

Przypomnijmy: gorzowianka Natalia Ślizowska pojawiła się w m.in. w programie "Projekt Runway" emitowanym w stacji TVN, zajęła też pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie modowym "O Złoty Guzik Boruty".

Sonda
Jak Ci się podoba kolekcja "Postcard from Gorzów" Natalii Ślizowskiej?
Dorota Goldpoint: Znana projektantka mody ujawnia kulisy pracy z gwiazdami. Do czego przekonała Irenę Santor?