Gorzów: scena

i

Autor: Katarzyna Miczał Czy w przyszłym roku na scenie zobaczymy artystów z Frankfurtu nad Odrą?

Gorzów: Muzyczna Wschodnia Strona Regionu już w piątek

2021-08-19 14:50

W tym roku na Starym rynku staną dwie sceny. Zaprezentuje się na nich 70 artystów z Polski, Gruzji, Ukrainy i Rosji. Festiwal zaczyna się o godzinie 17.

Artyści z Ukrainy, Gruzji, Rosji i Polski, czyli Wschodnia Strona Regionu. Jutro (20.08) na Starym Rynku posłuchać będzie można pieśni i zobaczyć tańce ludowe zza naszej wschodniej granicy, a także cygańskie czy żydowskie. Wszystko dzięki imprezie, która odbywa się w Gorzowie trzeci raz. Festiwal Wschodnia Strona Regionu na początku miał integrować gorzowian i mieszkających tu Ukraińców, ale teraz stał się imprezą wielokulturową. Przed publicznością zaprezentuje się ponad 70 artystów.

Zorganizowaliśmy koncert w formule wahadłowej, ona jest dość popularna. Sceny będą dwie i będą ze sobą korespondowały. Mała scena zostanie ustawiona przy fontannie a duża będzie tam, gdzie co tydzień mówimy Dobry Wieczór Gorzów. Program będzie się nawzajem przenikał - mówi Katarzyna Miczał, organizatorka festiwalu.

Impreza zaczyna się w piątek o 17, tradycyjnie występem Kapeli Retro. Później na scenach prezentować będą się kolejne zespoły. Muzyczna zabawa potrwa do 22.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...