Gorzów: szczepienie

i

Autor: Angelo Esslinger z Pixabay W gorzowskich aptekach brakuje szczepionek na grypę.

Gorzów: Mieszkańcy szukają szczepionek na grypę, ale w aptekach ich nie ma

2020-10-08 18:05

W Gorzowskich aptekach brakuje szczepionek na grypę. Mieszkańcy wędrują od jednej do drugiej, farmaceuci bezradnie rozkładają ręce. Specyfiku nie ma w hurtowniach. Doszło do tego, że w aptekach powstały listy oczekujących. Jest na nich coraz więcej nazwisk. A szczepionek jak nie było tak nie ma.

Sezon grypowy w pełni, a szczepionek w Gorzowie brak. Jeżeli ktoś chciałby zaszczepić się przeciwko grypie będzie miał z tym kłopot. Nie kupi szczepionki w aptece, co więcej brakuje ich w hurtowniach. Gorzowianie biegają od apteki do apteki i wszędzie słyszą to samo. Farmaceuci jedyne co mogą zaproponować to wpisanie na listę oczekujących. A te są coraz dłuższe.

Nie dostaniemy tylu szczepionek. Po 60-70 sztukach przestaliśmy już zapisywać. Hurtownia mówi że nie ma, jak dostaje to dwie, trzy szczepionki i kto pierwszy ten lepszy - Mówi Iwona Miazga z apteki na Wełnianym Rynku w Gorzowie.

Szczepionki mają się pojawić w hurtowniach po 10 października. Iwona Miazga dodaje jednak, że takie zapewnianie padały już we wrześniu. Szczepionki miały być 10 września, później zapewniano, że pojawią się po 15 września. Koszt zakupu szczepionki to 47 złotych, chyba że jest refundowana, to wówczas zapłacimy 25 zł. Seniorzy mają je za darmo.​

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?