gorzów szpital kombat1

i

Autor: facebook.com/szpitalgorzow W trasporcie pomagali żołnierze.

Gorzów: Zmarła pensjonariuszka. Szpitale alarmują o złym stanie pacjentów z Zielonej Góry

2020-10-06 15:00

Jest pierwsza ofiara COVID-19 wśród podopiecznych z Domu Kombatanta. Według zarządu gorzowskiej lecznicy przywiezione osoby są zaniedbane. Ma się im przyjrzeć specjalne konsylium lekarskie. Wątpliwości budzi także medyczna dokumentacja. Zorganizowano zbiórkę przyborów.

We wtorek (6.10) w gorzowskim szpitalu zmarła seniorka, którą przewieziono w niedzielę (4.10). Lekarzom nie udało się jej pomóc. Przyczyną zgonu była niewydolność oddechowa wywołana przez COVID-19. Gorzowski szpital przyjął w ostatnich dniach na oddział zakaźny 67 chorych z zielonogórskiego DPS-u.​

Na tą chwilę stan pozostałych pacjentów jest stabilny, ale jak wskazał szpital są zaniedbania. Pacjenci mają odleżyny i otwarte rany. Dlatego dyrekcja zwróciła się do wojewody lubuskiego o zwołanie konsylium lekarskiego. Ma ono określić stan zdrowia pacjentów i ustalić sposoby leczenia. Zielonogórscy seniorzy dostają specjalną dietę wysokobiałkową i wysokoenergetyczną. Podawane są im także witaminy. Tysiac posiłków dostarczy z kolei gorzowski magistrat.

gorzów szpital kombat2

i

Autor: facebook.com/szpitalgorzow Szpital potrzebuje pomocy.

Problem stanowi także dokumentacja medyczna, w której brakuje m.in. zleceń konsultacji. To z kolei utrudnia podejmowanie jakichkolwiek decyzji dotyczących leczenia. Trwa także ustalanie danych kontaktowych do rodzin pensjonariuszy. 

Z kolei szpital w Torzymiu przekazał, że podopiecznym DPS-u brakuje środków higieny osobistej czy bielizny szpitalnej. Marszałek lubuski zaapelował o pomoc. Potrzebne są podstawowe produkty, czyli mydło w płynie, pasta, szczoteczki do zębów, pieluchomajtki czy gąbki do mycia. Lista jest dłuższa, znajdziecie ją na Facebooku gorzowskiego szpitala. Produkty można przynieść do gorzowskiego Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Mościckiego 6.

Skandal w szpitalu. Lekarze nie noszą maseczek
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?