Gorzów: AJP

i

Autor: SG Inauguracja roku akademickiego 2020-2021.

Gorzów: Ruszył rok akademicki z Covidem. Nauka na gorzowskiej AJP będzie hybrydowa

2020-10-05 17:24

Rozpoczął się kolejny rok akademicki. W gorzowskiej AJP naukę zaczęło 2300 studentów. Oni i kadra akademicka pracować będą w specjalnych, COVID-owych warunkach. Uczelnia działać będzie w modelu hybrydowym, to oznacza część zajęć prowadzonych zdalnie, a część w tradycyjny sposób.

Studia w maseczkach, wykłady online, ćwiczenia na uczelni... póki co. Gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża wznowiła działalność po przerwie wakacyjnej. Przed inauguracją było wiele niewiadomych związanych z pandemią. Władze uczelni podjęły decyzję, żeby prowadzić zajęcia w modelu hybrydowym.

Mamy 16 kierunków o profilu praktycznym, a tylko 2 o profilu akademickim. O ile na profilu akademickim możemy więcej zajęć prowadzić zdalnie, o tyle profil praktyczny wymaga obecności studenta na uczelni, w laboratoriach - mówi Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor AJP w Gorzowie.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG Ze względu na pandemię inauguracja odbyła się na Teatrze Letnim.

W poprzednim semestrze z dnia na dzień uczelnia musiała przestawić się na tryb zdalny. Studenci mieli przedsmak tego co czeka ich teraz:

Ostatni semestr poprzedniego roku akademickiego odbył się całkowicie zdalnie. Było to całkiem nowe doświadczenie, nikt nie wiedział jak to się będzie odbywało – mówi Piotr, student AJP.Trudno było, ale podołaliśmy.

Teraz będzie pół na pół, więc mamy nadzieję, że też się sprawdzi – dodaje Lidia, studentka AJP.

Naukę w Akademii im. Jakuba z Paradyża rozpoczęło 2300 żaków na 18 kierunkach. 900 osób to studenci pierwszego roku.​

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?