Miasto dołoży brakujące miliony na modernizację obiektu przy Krasińskiego

i

Autor: mz Miasto dołoży brakujące miliony na modernizację obiektu przy Krasińskiego

Gorzów: Będzie stadion! Magistrat dołoży kilka milionów do przebudowy obiektu [AUDIO]

2020-10-08 11:48

Magistrat dołoży kilka milionów do budowy stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Taką informację przekazał Jan Kaczanowski​ przewodniczący Rady Miasta. Pod koniec września na trzeci przetarg na modernizację obiektu przy ulicy Krasińskiego wpłynęły cztery oferty.

Najtańsza to prawie 17 milinów 850 tysięcy złotych, a miasto ma 14,5 miliona. Pozostałe przekraczają kwotę 18 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że miasto dołoży brakujące środki jednak nie jednorazowo. Według przewodniczącego rady miasta, pieniądze mają być dysponowane z miejskiej kasy etapami, w trakcie trwania inwestycji.

POSŁUCHAJ, co o finansach na stadion mówi Jan Kaczanowski:
W miejscu starych trybun pojawią się zupełnie nowe

i

Autor: mz W miejscu starych trybun pojawią się zupełnie nowe

Stadion przy Krasińskiego wymaga gruntownej przebudowy. W planach jest ośmiotorowa bieżnia, skocznie oraz boiska z nawierzchnią naturalną. Korzystać z niego będą mogli m.in. pełnosprawni i niepełnosprawni lekkoatleci oraz piłkarze. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw Polski

Obecna rzutnia ma zostać zastąpiona nową

i

Autor: mz Obecna rzutnia ma zostać zastąpiona nową

W magistracie wciąż analizują złożone oferty a oficjalną decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać jeszcze w październiku. Inwestycja ma dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości 5,5 mln złotych.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Nielegalny zlot samochodów pod stadionem Lecha Poznań