Nauka jazdy

i

Autor: Paweł Nowak/SUPER EXPRESS Nauka jazdy

PRAWO JAZDY

Gorzowianie mają dosyć ukrainizacji miasta! Co z tym zrobić? Te słowa mówią wszystko

2023-10-26 9:13

Wśród gorzowian zawrzało po naszej tegorocznej publikacji odnośnie egzaminu na prawo jazdy w Gorzowie w ukraińskim i rosyjskim języku. Ministerstwo Infrastruktury ostatecznie odrzuciło wniosek gorzowskiego WORD-u. W sieci pojawiło się wiele komentarzy na ten temat.

Ukrainizacja w Gorzowie? Mieszkańcy mówią jednym głosem

Na gorzowskich ulicach coraz częściej słychać język ukraiński i rosyjski. Oczywiście ma to związek z obywatelami Ukrainy, którzy w znacznej części przybyli do naszego miasta ze względu na wojnę w ich kraju. Nasi wschodni sąsiedzi posługują się dwoma językami. Czy gorzowianie mają powoli tego dość? - Będąc w kauflandzie albo biedronce czuję się jakbym mieszkał gdzieś na wschodzie europy (pisownia oryginalna) - komentuje nasz artykuł pan Paweł.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że gorzowski WORD wystosował wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o tłumaczenie egzaminów na język ukraiński i rosyjski. W sieci jest lawina komentarzy na ten temat. - Tragedia. Trwa ukrainizacja Polski - komentuje pan Edward.

Ostatecznie do tego nie dojdzie, bo ministerstwo się na to nie zgodziło. Czy gorzowianie odetchnęli z ulgą? Być może. Jednak ta sprawa jest o tyle zawiła, że być może w przyszłych latach w końcu dojdzie do tłumaczenia egzaminów na prawo jazdy również na język ukraiński i rosyjski, a Polacy będą musieli już do tego przywyknąć.

Sonda
Czy jesteś za tym, aby prawo jazdy można było zdawać w języku ukraińskim i rosyjskim?