Egzaminy na prawo jazdy odwołane. WORD na zwolnieniach lekarskich

i

Autor: Shutterstock Egzaminy na prawo jazdy odwołane. WORD na zwolnieniach lekarskich

Egzaminy na prawo jazdy w Gorzowie w języku rosyjskim i ukraińskim?! Znamy odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury

2023-01-26 10:43

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o udostępnienie bazy pytań egzaminacyjnych w języku rosyjskim i ukraińskim. Jaką dostał odpowiedź? Przedstawiamy poniżej.

Egzamin na prawo jazdy w Gorzowie w języku rosyjskim i ukraińskim?!

Sama informacja może zaskakiwać, ale z drugiej strony w Gorzowie mieszka coraz więcej Ukraińców, którzy posługują się zarówno swoim ojczystym językiem, jak i rosyjskim. Według badań Research & Branding Group, 68% obywateli Ukrainy swobodnie włada językiem rosyjskim. Nic więc dziwnego, że gorzowski WORD wystąpił z takim wnioskiem do Ministerstwa Infrastruktury.

Odpowiedź Ministerstwa była jednak jednoznaczna. - Departament Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury uprzejmie informuje, że ww. egzamin obecnie można zdawać w języku polskim, angielskim i niemieckim. Ponadto informuję, że obecnie nie są prowadzone prace związane z tłumaczeniem pytań egzaminacyjnych wykorzystywanych do przeprowadzenia części teoretycznej egzaminu państwowego na prawo jazdy w języku rosyjskim i ukraińskim - napisała w odpowiedzi Renata Rychter, dyrektor Departamentu Transportu Drogowego.

Sonda
Czy jesteś za tym, aby prawo jazdy można było zdawać w języku ukraińskim i rosyjskim?