elka

i

Autor: Mateusz Jamroz

Za egzamin na prawo jazdy zapłacimy więcej! Ile będzie kosztował w 2023 roku?

2023-01-03 12:46

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że z Nowym Rokiem praktycznie wszystkie ceny idą do góry. Nie inaczej jest w przypadku egzaminów na prawo jazdy w Polsce, które akurat od wielu lat nie ulegały zmianie.

Teraz to się zmieni. W sieci pojawił się nowy cennik dla kursantów, który obowiązuje od 1 stycznia. Jest jednak jedno "ale". O co chodzi?

Cena za egzamin państwowy na prawo jazdy w województwie Lubuskim. Cena za egzamin na prawo jazdy w Lubuskim 2023.

Od nowego roku zmienią się ceny za egzamin teoretyczny i praktyczny. Za ten pierwszy zapłacimy 50 zł a za praktyczny od 200 (kategoria: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T do 250 zł (kategoria: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E, D1+E). W poprzednich latach za popularną teorię płaciliśmy 30zł, a za praktykę 140 zł.

Tym przysłowiowym "haczykiem", o którym wspomnieliśmy jest to, że cennik zmienił się na razie tylko w niektórych częściach Polski. Przez styczeń w Lubuskim za egzaminy zapłacimy jeszcze według starego cennika.

- Uprzejmie informujemy, że w WORD w Gorzowie Wlkp. opłaty pobierane są w dotychczasowej wysokości, zgodnej z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów - czytamy na stronie WORD-u w Gorzowie.

- Informacja o wysokości nowych opłat za egzaminy oraz o terminie ich wprowadzenia zostanie opublikowana na stronie Ośrodka niezwłocznie po podjęciu stosownej uchwały przez Sejmik Województwa Lubuskiego