Korki przed stacjami Circle K w Gorzowie

i

Autor: pci

Gorzów: Ceny na stacjach paliw. Czy jest drożej w 2023 roku? Sprawdziliśmy to

2023-01-03 11:52

Nowy Rok, to i nowe ceny na stacjach paliw. W Polsce można było usłyszeć, że skoro rząd podniósł VAT na paliwo z 8% do 23%, to było wiadome, że ceny znacznie wzrosną. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy to.

W tych pogłoskach o nowych cenach paliwa mogliśmy usłyszeć, że za ten surowiec zapłacimy krocie. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Ceny na stacjach paliw w Gorzowie 2023. Jakie są ceny paliwa diesla i benzyny w 2023 w Gorzowie?

Gorzowskie stacje praktycznie ani drgnęły jeśli chodzi o cenę popularnego diesla czy benzyny. Przykład? Wczoraj przejeżdżając się po Gorzowie, zauważyliśmy, że ceny za diesla są nawet tańsze, niż pod koniec 2022. Za litr zapłacimy nawet poniżej 7.40 zł a za benzynę w okolicach 6.50 zł/l. Czy to tak dużo w porównaniu z hucznymi zapowiedziami? Niekoniecznie.

Inaczej mają się ceny na stacjach Orlen. Kolejny przykład? Orlen na ul. Wyszyńskiego (popularny krokodylek) ma bardzo wysokie ceny jak na Gorzów, bo tam za litr diesla i benzyny trzeba zapłacić odpowiednio 8 i 7 zł, co jest kosmiczną kwotą. Inne, "sieciówkowe" stacje aż tak drastycznie cen nie podniosły albo... w ogóle tego nie zrobiły.

Co będzie dalej? Tego nie wiemy, bo to jest ciężkie do wyrokowania. Podejrzewamy jednak, że jeśli nic na giełdzie nadzwyczajnego się nie stanie, to ceny paliw nie poszybują aż tak do góry.

Sonda
Czy zatankowałeś/aś tańśze paliwo?