Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie TANIEJ? [CENY]

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EPXRESS Ceny paliw znowu w górę! Kiedy będzie TANIEJ? [CENY]

Ceny paliw znowu rosną! Kiedy będzie TANIEJ?

2022-01-27 11:48

Na stacjach paliw znów wieje grozą. Chwilowe obniżki, które cieszyły Polaków kończą się. W zaledwie tydzień ceny wzrosły od kilku do nawet 10 groszy na litrze podstawowego paliwa. Nie mamy też dobrych wiadomości, bo w najbliższych dniach ceny znów pójdą w górę. Pamiętajmy, że od 1 lutego w życie wejdzie Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Co to oznacza dla kierowców?

Kierowcy odwiedzający stacje paliw widzą na własne oczy jak ceny paliw znów idą w górę. Chwilowe zniżki niestety mijają. W najbliższych dniach paliwa będą drożeć. W przeciągu tygodnia benzyna Pb95 podrożała o 9 groszy za litr. Teraz cena waha się między 5,80-5,83 zł. O tyle samo podrożał olej napędowy, który teraz kosztuje średnio 5,86 zł za litr. Jedyna różnica na plus dla kierowców to cena autogazu. Cena LPG spadła o średnio 2 grosze na litrze. W niektórych województwach można spotkać ceny poniżej 3 zł za litr. - Zmiany zwyżkowe, jakie ponownie zagościły na stacjach, są efektem rekordowo drogiej ropy, której cena w zeszłym tygodniu osiągnęła blisko 90 dolarów za baryłkę - poziom niewidziany na londyńskiej giełdzie od 2014 roku – podkreśla portal e-petrol.pl. Kiedy będzie taniej?

CZYTAJ TAKŻE: Za ten błąd przy PARKOWANIU zapłacisz MANDAT! Nowe przepisy od lutego!

Ceny paliw znowu w górę! CENY W POLSCE

Według portalu autocentrum.pl dzisiejsze stawki za Pb95 są najwyższe w województwie lubuskim: 5,86 za litr, a najniższe na Podlasiu, gdzie za litr trzeba zapłacić 5,63 zł.

Olej napędowy najdroższy jest na Podkarpaciu: 5,86 zł. Najtańszy w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie kosztuje 5,69 zł.

Autogaz spadł poniżej 3 zł w województwie lubelskim. Tam kupimy go za 2,97 zł za litr. Za to najdroższy jest w województwie dolnośląskim, gdzie kosztuje o 20 groszy więcej, aż 3,17 zł.

Ceny paliw rosną! Kiedy będzie TANIEJ?

1 lutego 2022 r. Tarcza Antyinflacyjna 2.0 ma wejść w życie i uchronić kierowców od wysokich cen na stacjach paliw. Oznacza to obniżenie stawki VAT na paliwo z 23 do 8 proc. Mniej więcej jest to obniżenie cen paliw o około 60 groszy na litrze. Wówczas ceny za podstawowe paliwa mogą sięgnąć nieco ponad 5 zł. O tym jak będą prezentować się ceny za poszczególnego paliwa przekonamy się na początku lutego. Tarcza pozostanie z nami przez pół roku.

Olsztyn. Policja poszukuje mężczyzny z nagrania
Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna faktycznie obniży ceny?