cmentarz żwirowa

i

Autor: archiwum redakcji Cmentarz przy ul. Żwirowej (fot. archiwum).

Gorzów: Miejski cmentarz wkrótce będzie większy o 2 ha

2021-12-06 16:19

Inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku. Miasto szuka teraz firmy, która się tego podejmie. Trzeba będzie przygotować nowy teren do pochówków, wyznaczyć ścieżki, zbudować instalację wodno-kanalizacyjną.

Gorzowski cmentarz przy ul. Żwirowej powiększy się o 2 ha. Miasto ogłosiło przetarg na zrealizowanie inwestycji. Na oferty urzędnicy czekają do 14 grudnia. Nowy teren trzeba będzie przygotować, a to oznacza m.in. wycinkę 62 drzew. Do tego należy wyznaczyć ścieżki, zbudować kanalizacje deszczową i sieć wodociągową. Rozbudowę cmentarza przyspieszyła pandemia koronawirusa.

Ten projekt, który będzie realizowany w przyszłym roku na jakiś czas pozwoli na to, że będziemy mieli spokojna głowę, jeżeli chodzi o pochówki w naszym mieście. Ale wiemy o tym, że rozbudowa cmentarza jest konieczna i w kolejnych latach będzie kontynuowana - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.

W przyszłym roku miasto chce również poprawić oświetlenie na nekropolii. Domagają się tego mieszkańcy, którzy odwiedzają groby bliskich.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie: