Gorzów: Hawelańska

i

Autor: SG Deptak przy ul. Hawelańskiej.

Gorzów: Miasto zabiera się za deptak przy ul. Hawelańskiej. Chce na to wydać 2 mln zł

2021-01-18 15:20

Hawelańska zyska w tym roku nowy wygląd. Zmieniona zostanie nawierzchnia. Chodniki będą równe, estetyczne, mieszkańcom ma się wygodnie po nich chodzić. Miasto zakłada, że w najbliższych latach wszystkie uliczki wokół Starego Rynku zostaną odnowione.

Deptak na Hawelańskiej będzie jak nowy. Miasto zamierza zmodernizować kolejny fragment ścisłego centrum. W tym roku prace prowadzone będą przy ul. Hawelańskiej. Ich zakres nie będzie tak szeroki jak przy ul. Sikorskiego. Głównie chodzi o wymianę nawierzchni. Znikną stare płyty chodnikowe. Poprawi się estetyka tego miejsca i wygoda mieszkańców.

Zmieniamy nawierzchnię, ale też trzeba przeprowadzić odwodnienie. To nie są tanie rzeczy. Ale w końcu ten deptak będzie nawiązywał do rynku starego miasta. Konsekwentnie wszystkie odnogi, dróżki, które prowadzą do rynku będziemy modernizować - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: Hawelańska

i

Autor: SG

Na inwestycję przy Hawelańskiej miasto zapisało w budżecie 2 mln złotych. Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma być ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?