Gorzów: cezib

i

Autor: SG CEZiB ciągle w budowie.

Gorzów: Miasto liczy, że od września ruszą zajęcia w warsztatach CEZiB-u

2021-01-13 15:00

Budowa warsztatów stanowiących część Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przebiega zgodnie z planem. Miasto liczy, że od września będzie można rozpocząć tam zajęcia z uczniami. A co zresztą inwestycji? Problemy i to duże.

Od września ruszą zajęcia w CEZiB-e. Taki plan ma magistrat. Chodzi o lekcje w budowanych warsztatach. Ta część inwestycji realizowana jest w dobrym tempie. Prezydent Gorzowa liczy, że przed 1 września obiekt będzie gotowy na przyjęcie uczniów.

Dzisiaj wydaje się to realne. Wykonawca jeszcze do końca tego nie sprecyzował, ale jest to realne. Chcielibyśmy, żeby CEZiB formalnie ruszył. Będzie w takim procesie tworzenia się. Formalnie zostanie utworzony, ale będzie się jeszcze organizował - mówi Jacek Wójcicki.

Gorzów: cezib

i

Autor: SG Budynki poszpitalne CEZiB.

Mniej optymizmy jest, jeżeli chodzi o pozostałą część inwestycji. Problemem są zabytkowe budynki poszpitalne. Ich stan techniczny jest na tyle zły, że konieczne są dodatkowe prace. Trzeba wzmocnić ściany budynków. To poważne prace konstrukcyjne, które wydłużą w czasie, a także podrożą całe przedsięwzięcie. Urzędnicy nie są jeszcze w stanie określić, o ile wzrośnie koszt budowy Centrum |Edukacji Zawodowej i Biznesu. Prezydent Wójcicki zakłada, że w grę wchodzą miliony złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]