Gorzów: szczepienie

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska

Gorzów: Na szczepienia dowozić będą samorząd i straż pożarna

2021-01-13 11:29

Osoby, które chcą się zaszczepić przeciwko COVID-19, ale mają problemy z poruszaniem się mogą liczyć na transport. W Gorzowie transport do punktów szczepień zorganizuje miast. W akcję ma być także zaangażowana straż pożarna. W przyszłym tygodniu miasto uruchomi telefon, pod który można się zgłaszać.

Miasto będzie dowozić na szczepienia. W drugiej połowie stycznia rusza rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla mieszkańców. W pierwszej kolejności skorzystają z tego najstarsi, czyli osoby po 80 roku życia. Część z nich ze względu na wiek i schorzenia może mieć problem z dotarciem do punktu szczepień. Przewidziano dla nich specjalne rozwiązania.

- Będzie możliwość dowiezienia do punktu szczepień i podania szczepionki. Ale także rozważana jest możliwość wykonania szczepienia w domu pacjenta - mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego NFZ.

Transport mają zapewnić samorządy. Prezydent Gorzowa zapewnia, że miasto jest przygotowane i nie powinno być z tym kłopotów.

- My na co dzień dowozimy osoby niepełnosprawne, mamy taką miejską taksówkę dla tych osób, więc to nie będzie problem. Tym bardziej, że zostało zapowiedziane, że Państwowa Straż Pożarna i Ochotnica Straż Pożarna będą dedykowane do pomocy - mówi Jacek Wójcicki.

W przyszłym tygodniu miasto uruchomi nr telefonu, pod który mogą zgłaszać się mieszkańcy, którzy potrzebują dowozu do punktu szczepień. Rejestracja osób, które chcą przyjąć szczepionkę rozpocznie się 15 stycznia.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: